Baigiamasis saviraiškos programos „STEAM. Mes mylime knygą!“ renginys-madų šou „ATĖJAU IŠ PASAKOS“

Baigiamasis saviraiškos programos „STEAM. Mes mylime knygą!“ renginys-madų šou „ATĖJAU IŠ PASAKOS“

Lapkričio 24 d. užbaigėme saviraiškos programą „STEAM. Mes mylim knygą!” renginiu – madų šou „Atėjau iš pasakos“.

Saviraiškos programą vykdėme nuo š. m. vasario mėnesio iki š. m. lapkričio 24 d.  Projekto metu įvykdėme daug veiklų: lankėmės miesto viešojoje bibliotekoje, vaikų literatūros skyriuje, dalyvavome jų organizuojamose edukacijose. Miesto bibliotekininkės apsilankė ir mūsų įstaigoje – priešmokyklinėse grupėse vykdė sensorinius skaitymus, kada skaitymas vykdomas pasitelkiant pojūčius. Š. m. kovo mėnesį surengėme Palangos miesto ikimokyklinių įstaigų vaikų piešinių parodą „Mano mylimiausia knygelė“. Taip pat lankėmės Kretingos muziejuje, kur vyko edukacija „Gilės nuotykiai virtuvėje“.

Grupėse vaikai ir mokytojos taip pat įvykdė daug iššūkių.  O jų buvo įvairių: sukurti skaitymo erdves grupėse, sukurti pasaką, pasakojimą, panaudojant informacines technologijas, sukurti grupės knygelę, pastatyti spektaklį ar etiudą ir,  žinoma, sukurti personažo kostiumą madų šou „Atėjau iš pasakos“.

Visi iššūkiai įvykdyti. Norime visiems programos dalyviams padėkoti už kūrybiškumą, ypatingai mokytojams už nuoširdų darbą, iniciatyvumą, ir aišku tėveliams, kurie bendradarbiavo, įsijungė į programą, kūrė personažų kostiumus, skaitė savo vaikams įvairiausias knygeles. Jų jie perskaitė net 1029 knygas. Tą parodė mūsų sukurtas „Knygų matuoklis“. Visos programos metu buvo perskaitytos 1384 knygos: 355 knygas perskaitė mokytojos vaikams  grupėse, o 1029 knygas – tėveliai namuose.

Saviraiškos programa „STEAM. Mes mylim knygą!” baigėsi, tačiau programos pasėta sėkla – meilė knygai, mūsų manymu, išliks ilgam. Juk skaitymas, domėjimasis knygomis tiesiogiai susijęs su vaikų raštingumu ir mokymusi.

Saviraiškos programos „STEAM. Mes mylim knygą!” koordinatorės Aurelija Jazbutienė ir Inga Rupšienė