Šventinio koncerto „Pajūrio vaikai sveikina Palangą ir lopšelio-darželio „Gintarėlis“ bendruomenę“ vaizdo įrašas.

Dėkojame mokytojams, meninio ugdymo mokytojai ir kitiems bendruomenės nariams už dalyvavimą rengiant koncertinę programą.

 

 

 

 

 

„Užgavėnes  reikia  švęsti“

Pasak, etnologų, pavasario pradžią apeigomis paminėdavo ne vien lietuviai. Priimdamos krikščionybę, įvairios tautos neužmiršo ir neatsisakė senųjų ritualų, suderino juos su krikščioniškosios gavėnios pradžia. Tačiau iki mūsų dienų daug tradicinių Užgavėnių apeigų neišliko.

Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ bendruomenė  vasario 12 d. šventė „žiemos išvarymą“. Ugdytiniai nuo ankstyvo ryto šurmuliavo grupėse, gamino(si) kaukes, kiti jau buvo atsinešę iš namų. Vaikai drauge su mokytojomis prisiminė Užgavėnių papročius: stukseno į grindis, šūkavo, baladojosi, šoko, šmaikštavo… Užgavėnės yra juoko ir išdaigų diena, tad priešmokyklinio ugdymo „Smiltelės“ grupės ugdytiniai kartu su mokytoja Regina Samavičiene Mokyklos lauko erdvėje surengė linksmybes, į kurias atvyko Lašininis ir Kanapinis. Vaikai pro langus galėjo stebėti Lašinino ir Kanapinio kovą, taip pat turėjo galimybę pro langą išmesti „metų blogus įpročius“, kuriuos Kanapinis sudegins savo krosnyje. Nuotoliniu būdu buvo aplankyti visi vaikai – Užgavėnių persirengėliai apėjo visą darželio pastatą ir bendravo su prie langų laukiančiais vaikais. Ačiū mokytojos Lukrecijai Gabrėnienei, Emilija Daukšaitei, Reginai Samavičienei už išradingumą, išvarant žiemą. Ačiū už smagias akimirkas. (Užgavėnės 2021 – akimirkos)

Kūrybinių darbų parodos  „Puokštė jubiliejui“ foto galerija. 2020 m.

 

 

Respublikinės kūrybinių darbų parodos „Linkiu Gintarėliui sveikatos“ fotogalerija. 2020 m.

priedai

2020 m. kovo 10 d. „40-ties paukščių diena. Inkilų, skirtų Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-čio paminėjimui, iškėlimas“

Vasario mėn. pabaigoje Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ bendruomenė buvo pakviesta pasitikti sugrįžtančius paukščius naujuose inkiluose. Aktyviai tėveliai, darbuotojai dalyvavo šioje akcijoje ir kovo 10 d. „40-ties paukščių dieną, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-čio išvakarėse, lauko erdvėje vyko renginys. Pavasario šauklys – Pavasaris, didysis Lietuvos paukštis – gandras pasitiko vaikus ir sveikino su pavasariu. Vaikams buvo užduoti klausimai apie pirmuosius pavasario požymius, paukščius ir t.t. Meninio ugdymo mokytoja Aurelija Stonkutė, renginio organizatorės Lukrecija Gabrėnienė, Emilija Daukšaitė pakvietė žaisti žaidimus, eiti ratelius. Visiems buvo smagu. Ugdytiniai padėkojo mamai, tėčiui, Mokyklai ir Lietuvai už padovanotą laisvę.

Akimirkos iš renginio.

Moliūgų šventė 2019 m.

 

Mažųjų Helovinas – IKIMOKYKLINIO UGDYMO „BITUTĖS“ GRUPĖS FOTO GALERIJA „MOLIŪGĖLIO GIMTADIENIS“

Ikimokyklinio ugdymo „Spalviukai“  HELOVINAS 2020 M.