Projektas „Saugus kelias į darželį“

Projektas „Saugus kelias į darželį“

Visą šią savaitę mūsų įstaigoje vyko projektas „Saugus kelias į darželį“, kurį inicijavo ikimokyklinio ugdymo mokytojos Sonata Chmylnikovienė ir Regina Samavičienė. Visos įstaigos mokytojos daug dėmesio skiria ugdytinių saugiam eismui gatvėje, kelyje įgūdžiams formuoti.

Šią savaitę vaikai grupėse atliko įvairias veiklas, panaudojant praktinius ir pažintinius metodus. Saugaus elgesio kompetencija taip pat buvo ugdoma per saugaus elgesio valandėles, žiūrint mokomuosius filmukus, pasivaikščiojimo metu, atliekant kūrybinius darbus.

Rugsėjo 22 dieną darželyje vyko baigiamasis projekto renginys – „Saugus kelias į darželį“.

„Šviesoforai“, – mokytojos Sonata Chmylnikovienė ir Regina Samavičienė nuotaikingai vedė šį renginį, pradėdamos pokalbiu apie šviesoforo spalvas ir ką kiekviena iš jų reiškia. Vaikai aktyviai atsakinėjo į pateiktus klausimus.

Kaip ir kiekvienais metais įstaigoje apsilankė policijos pareigūnai ir šuo Amsis. Visi vaikai džiaugėsi Amsio draugija, noriai su juo šoko muzikos mokytojos Aurelijos Stonkutės parengtą šokį „Pėsčiųjų perėja“.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo komisariato Palangos miesto vyresnioji tyrėja Paulina Rulevičė pasakojo, kaip saugiai elgtis gatvėje, kaip pereiti pėsčiųjų perėją, priminė vaikams, kad važiuojant dviračiu ar paspirtuku visada reikia būti su šalmu. Palangos miesto policijos komisariato veiklos skyriaus tyrėjas Nojus Gricius su šuniu Soli atliko specialias komandas. Vaikams tai sukėlė daug džiugių emocijų, klegesio. Mažieji eismo dalyviai taip pat galėjo apžiūrėti policijos tarnybinį automobilį.

Visą šventę vainikavo dviračių ir paspirtukų paradas.

Policijos pareigūnai pažymėjo, kad vaikai žino šviesoforo spalvas, moka saugiai pereiti pėsčiųjų perėją.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Sonata Chmylnikovienė, Regina Samavičienė.