VAIKŲ MAITINIMAS ĮSTAIGOJE 

1

Sakoma, kad sveika mityba tai sveikatos pagrindas. Moksliškai įrodyta, kad mitybos įpročiai turi net 25–30 proc. įtakos mūsų sveikatai. Sveikos mitybos įpročių formavimosi pagrindą sudaro sveikos mitybos žinios, teigiamos nuostatos, mokėjimas sveikai maitintis ir pasigaminti sveiko maisto. Vaikų sveikos mitybos įpročiai yra sudedamoji socialinių įgūdžių dalis, nes formuojantis įpročiams vaikai įgyja sveikos mitybos žinių, mokosi sveikai maitintis, patys pasigaminti sveiko maisto patiekalų. Tai padeda ugdytis savarankiškumą, mokytis savimi pasirūpinti ir apsitarnauti.   

Teisės aktai:

  1. Dėl mokesčio už vaiko išlaikymą Palangos miesto savivaldybės ikimokyklinio ugdymo mokyklose
  2.  Dėl  priešmokyklinio ugdymo organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo

15-os dienų perspektyviniai valgiaraščiai sudaromi ir patvirtinami direktoriaus įsakymais. Savaitės, dienos valgiaraščiai pateikiami grupės informaciniame stende.

DĖMESIO !!!!

Mūsų įstaigoje vykdomos šios programos:

  1. ,,Pienas vaikams“ 
  2.  ,,Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimas vaikų ugdymo įstaigose“. Šios programos siekis: įdiegti vaikams supratimą apie teigiamą vaisių ir daržovių vartojimo poveikį sveikatai, sudaryti vaikams galimybes daugiau valgyti vaisių ir daržovių, kuriose slypi visi svarbiausi ir reikalingiausi vitaminai, mineralai.

Remiantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2018-04-10 įsakymu Nr. V-394 ,,Dėl vaikų maitinimo organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ 25.4 p., pateikiame tiekėjų, pristatančių maisto produktus Palangos lopšeliui-darželiui „Gintarėlis“ sąrašą:

AB „Žemaitijos pienas“ – pieno produktai

UAB „Lambda LT“ – šviežūs vaisiai ir daržovės

UAB „Officeday“ – maisto produktų bakalėja 

UAB „Klaipėdos duona“ – duona ir jos gaminiai

UAB „Rolveda“ – kiaulienos kumpis, žuvis

UAB „Bidfood Lietuva“ – kiaulienos sprandinė

UAB „Samsonas“ – kalakutiena, vištiena

D. Buivydienės ūkis – ekologiška jautiena