LAPKRIČIO 8-OJI EUROPOS SVEIKOS MITYBOS DIENA

Sveika mityba – vienas svarbiausių vaiko sveiko augimo ir vystymosi faktorių. Labai svarbu pradėti ugdyti sveikos mitybos įpročius jau ankstyvame amžiuje. Įstaigoje vaikams  formuojami tinkamo elgesio-kultūros prie stalo įgūdžiai, sveikos mitybos pagrindai. Kasdien jiems pateikiamas subalansuotas, augimui ir vystymuisi pritaikytas maistas. Sveikos mitybos dieną mažieji „Gintarėliai“ kiekvienoje grupėje gėrė šviežias sultys, valgė sveikuoliškus sumuštinius, dalyvaudami viktorinoje sprendė galvosūkius, atsakinėjo į klausimus, mankštinosi.

 20180323_100416 (1) (Small)30739567_1989348397773986_367567566094204928_n (Small)   30743682_1989346914440801_2051081285975146496_n (Small)20181108_100629 (Small) 20181108_101453 (Small)     DSC_0722 (Small)DSC_0744 (Small)20181108_102454 (Small)DSC_0708 (Small)20180921_100833 (Small)  20180921_101355 (Small)DSC_0711 (Small)

Kretingos socialinių paslaugų centre atidaryta paroda „Tau, močiute, Tau, seneli!“

 Spalio 1 d. – Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Šią dieną skatinama atkreipti dėmesį į senėjimo problemas, pagyvenusių žmonių gyvenimo sąlygas, ugdyti jaunų žmonių pagarbą senyvo amžiaus žmonėms. Norėdami paminėti šią dieną Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ pedagogės Ilona Matulevičiūtė, Inga Rupšienė, Indrė Mažonienė bei Marytė Mikėnienė organizavo Respublikinę kūrybinių darbų parodą „Tau, močiute, Tau, seneli!“, kurioje buvo skatinami dalyvauti visos Lietuvos pedagogai, jų ugdytiniai bei šeimos nariai. Šia paroda pedagogės norėjo ne tik ugdyti jaunų žmonių pagarbą senyvo amžiaus žmonėms bet ir ugdyti empatiją, kūrybinius gebėjimus, plėtoti vaikų emocinę, socialinę, kultūrinę, meninę patirtį, ugdyti jaunuose žmonėse vertybines nuostatas šeimai. Paroda sulaukė didelio susidomėjimo iš 52 Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų: Vilniaus, Alytaus, Marijampolės, Prienų, Druskininkų, Klaipėdos ir kt. Šeimos, pedagogai kartu su ugdytiniais darė kūrybinius darbus, piešė piešinius, rašė laiškus, palinkėjimus pagyvenusiems žmonėms. Kad ši diena būtų paminėta ir įsimintina Kretingos socialinių paslaugų centro gyventojams ir darbuotojams – mūsų įstaigos grupių, „Smiltelės“, „Jūreivėliai“, „Gintariukai, ir „Delfinukai” vaikučiai, kartu su savo auklėtojomis Ilona, Inga, Indre, Maryte, meninio ugdymo Mokytoja Aurelija Stonkute ir auklėtoja, pavaduojanti Direktorių Birutė Kasparavičienė surengė pasveikinimą – koncertą ir Respublikinės kūrybinių darbų parodos „Tau, močiute, Tau, seneli!“ atidarymą. Mažieji lopšelio-darželio „Gintarėlis“ ugdytiniai parodos atidarymą pradėjo deklamuodami eilėraštukus, šokdami ratelius. O kiek skambių dainelių, žaidimų dovanojo seneliams, taip praskaidrindami šios įstaigos žmonių kasdienybę. Renginio pabaigoje vaikučiai senolius sveikino savo padarytais atvirukais, senolius vaišino tėvelių įduotomis lauktuvėmis, dovanomis.

 SPAUDAI (Small) 20181001_103918 (Small)

RUDENS GĖRYBIŲ PARODA

Šiemet, kaip ir kiekvieną rudenį, vyko darbelių iš rudens gėrybių paroda . Vaikai ir jų tėveliai sukūrė nuostabius darbelius  iš vaisių, daržovių, medžių lapų bei kitų rudens gėrybių. Spalvoto ir turtingo rudens darbeliai visą savaitę džiugino lopšelio-darželio bendruomenę. Parodos tikslas – skatinti vaikų kūrybiškumą, originalias meninės saviraiškos formas, bendraujant su šeimos nariais, auklėtojomis. Vaikai ir jų tėveliai, darydami įvairius darbelius iš vaisių, daržovių ir kitų rudens gėrybių, nustebino visus savo išradingumu, kūrybiškumu, meniškumu. Kiekviena daržovė pavirto netikėtu, nuostabiu darbeliu: pingvinu, viščiuku, avele, ežiuku, pasakos, filmuko ar kitu veikėju. Net ir patys mažiausieji mūsų darželio ugdytiniai padedami tėvelių pagamino parodėlei įvairiausių darbelių. Dėkojame vaikučiams ir jų tėveliams už kūrybiškus darbelius ir aktyvų dalyvavimą parodėlėje.

IMG_5993 (Small) IMG_5992 (Small) IMG_5991 (Small) IMG_5990 (Small)  IMG_5988 (Small)   20171019_081414 (Small)

 

Sporto savaitė “SPORTUOJAME VISI KARTU ” (nuotraukų autorė I.Galdikienė)

Tradicine švente tapusi sporto savaitė „Gintarėlyje“  rugsėjo-spalio mėnesiais pakviečia visą bendruomenę intiancyviai pasportuori.  Visą savaitę įstaigoje organizuojamos įvairios varžybos tarp grupių, tėvelių., gaminamas sveikiausias patiekalas ir t.t. Spotiniai užsiėmimai vyskta ir prie jūros. 

 3 (Small) 4 (Small)    8 (Small)

RUGSĖJO 1-OSIOS ŠVENTĖ 

Kaip ir kiekvienais metais, auksinis rugsėjis atneša nuostabią šventę. Rugsėjo 1-o ji! Ji ypatinga ne tik mažiems ir dideliems, bet ir jų tėveliams. Šiai šventei labai atsakingai ruošėsi ir vaikų lopšelio-darželio „Gintarėėlis“ darbuotojai. Šiemet vaikučius aplankė Rudenėlis ir Vasarėlė Šventę pradėjo gražiais palinkėjimais, kuriuos išsakė darželio direktorė,  prišmokyklinukai.

  DSC_0769 (Small) DSC_0773 (Small) DSC_0782 (Small)

Košės diena  -“Jūreivėlių”, “Smiltelių”, “Drugelių” ir “Bitučių” grupėse

 Spalio 10 – 13 dienomis lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“ praūžė „Košių diena“. Į šią akciją įsitraukė patys mažiausi šios įstaigos ugdytiniai: „Smiltelių“, „Jūreivėlių“, „Drugelių“ bei „Bitučių“ grupės. Šių grupių vaikučių mamytės virė ir vaišino vaikučius savo išvirtomis įvairiomis košytėmis. Po to mamos  pasidalino  ir  savo virtų košių receptais. Vaikai ragavo, skanavo ir džiaugėsi vaišėmis.

    DSCF2058

“SPORTAS TAI JĖGA,  SVEIKAT IR ŠYPSENA”

Jau tradicija tapo, kad spalio  ir gegužės mėnesiais „PGintarėlio“ darželyje organizuojama „Sveikatingumo savaitė“. Sveikos gyvensenos ir sporto kūrybinė grupė, sutelkusi visas jėgas ir išmintį, kartu su visa darželio bendruomene, suprasdama kokie svarbūs sveikos gyvensenos pagrindai įdiegti vaikystėje, atsakingai ruošėsi šiai naudingai ir nuotaikingai savaitei. Pirmadienis- žinių apie sveiką gyvenseną kaupimo diena. Grupėse vaikai su auklėtojomis kalbėjosi ir diskutavo apie sveiką gyvenseną, susirgimo priežastis, požymius, prevencines ir intervencines priemones, sveikatai žalingą elgseną, atnaujindami ir papildydami savo turimas žinias. Sporto salėje judesio korekcijos mokytoja Alina vedė intensyvaus grūdinimosi valandėles, kuriose vaikai stiprino kojų raumenis ir pėdas, lavino taisyklingą laikyseną. Antradienis- psichikos sveikatos diena – „Mokausi suprasti jausmus, padėti sau ir kitiems“. Grupėse vaikai  klausėsi trumpų kūrinėlių, kuriuose atsispindi kasdieniame gyvenime vaikų patiriami sunkumai. Visi kartu aptarė kilusias emocijas, veikėjų elgesį  siejo su vaikų patirtimi, kartu ieškojo galimų sprendimų. Vaikai savo emocijas perteikė piešiniuose. Trečiadienis- sveikos mitybos diena – „Vitaminai- mūsų draugai“. Grupėse vaikai kartu su auklėtojomis, tėveliais gamino sveikus patiekalus, vaišinosi sveikais užkandžiais, vaisiais bei daržovėmis. Pasistiprinę ir sukaupę jėgų visi laukė ketvirtadienio, nes jis buvo skelbiamas  fizinio aktyvumo skatinimo diena. Išsiruošę  prie Baltijos jūros vaikai žaidė estafetes, vieni prieš kitus lenktyniavo, statė smėlio pilis. Nugalėjo gera nuotaika.

Penktadienį visos Sveikatingumo savaitės apibendrinimas vyko darželio sporto salėje. Grupių vaikai, pasipuošę šypsenomis bei karūnėlėmis,  skanduodami šūkius: „ Citrina- tai jėga, valgyk ją tu visada“, „ Obuoliukų vitaminai- mūs energijos šaltiniai“, „ Medus- ne tik maistas, bet ir vaistas“, „Aš- morkytė, aš morka, vitaminų aš pilna, graužkite, vaikai, mane“ improvizuodami pristatė pasirinktus vaisius bei daržoves, imuniteto stprinimui svarbius vandenį ir saulę. Savaitę vainikavo vaikams skirtos salžios, sveikos dovanos.

008 (Small)     030 (Small)        062 (Small) 063 (Small)                    

Darželyje svečiavosi Klaipėdos miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų direktorių pavaduotojai ugdymui bei logopedai, spec. pedagogai

   FIP_0270 (Small) FIP_0262 (Small) FIP_0248 (Small)

DARŽELYJE SVEČIAVOSI PEDAGOGAI IŠ SANKT PETERBURGO !!!! 

20150925_131657 (Small)