Vasario 15 d. visi ,,Gintarėlio“ darželio vaikai ir auklėtojos šventiškai nusiteikę su trispalvėmis rankose susirinko į lauką paminėti Vasario 16-osios – Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos. Šventiškai nusiteikę vaikai, pedagogai bei vaikučių tėveliai susikabinę rankomis sveikino Lietuvą su gimtadieniu. Grupėse, užsiėmimų metu žaismingai buvo aptarti valstybės simboliai: vėliava ir jos spalvos bei herbas. Lietuvos žemėlapyje buvo pažymėti didieji Lietuvos miestai. "Spalviukų" grupės vaikučiai kepė trispalvš pyragą

_IGF6004 (Small) _IGF6008 (Small) _IGF6019 (Small)   20190215_163226[1] (Small) 20190215_163303[1] (Small)   20190215_163552[1] (Small) 

 

Tėvų savanorystės vaikų užimtumo srityje tikslas- ugdyti darbo su vaikais gebėjimus, rūpintis vaikų kasdieninėmis problemomis, organizuoti vaikų užimtumą, įsiklausyti į vaikų norus, bei ugdyti jų bendravimo, draugystės įgūdžius, kurie bus jiems svarbūs tolimesniame socialiniame gyvenime. Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ vaikučių tėvelių savanorystės veikla vykdoma gana aktyviai, pradedant lopšeliu ir baigiant priešmokyklinio amžiaus vaikų grupe. Todėl mums pedagogams labai svarbu aktyviai bendradarbiauti su tėveliais, kurie taip pat atlieka ir ugdomąjį darbą. Tėveliai, seneliai, tetos ir dėdės savanoriauja pravesdami įvairias ugdomąsias veiklas : gamindami sveiką maistą, vykdami kartu į ekskursijas, atlieka su vaikais dailės darbelius, moko pasigaminti įvairių rankdarbių, organizuoja vaikų priėmimą į savo darbovietę, dalyvauja kūrybinių darbų parodose, kartu su vaikais vaidina spektakliuose, sekda pasakas miegelio metu ir pan.. Vaikams matyti savo tėvelius, mamytes, senelius ar kitus giminaičius yra smagu ir gera, nes po kitokių veiklų, kuriuos organizavo mama, tėtis ar kitas vaikui artimas žmogus, vaikai laisviau diskutuoja tarpusavyje, nusako kas jiems buvos svarbu, įdomu, įsimintina ir tuo pat didžiuodamiesi savo artimu žmogumi, taip užgorindamas ir kitą vaiką, kad ir jis pakviestų savo tėvelius į darželį.

 20190122_110940 (Small) 20190122_111106 (Small) 20190122_111728 (Small)

 

Žiema –gražus ir smagus metų laikas. Veiklos šiuo metu darželyje tikrai netrūksta, tereikia tik trupučio noro ir fantazijos.  Sausio mėn. darželyje buvo organizuojamos „Senių besmegenių sueiga“. Nors žiemos vėjas ir šaltukas žnaibė žandukus, nosį, o žemę dengė akinamai baltas ir purus sniegas vaikai žaidė sniego gniūžtėmis, lipdė senius besmegenius. Bet deja…. sniegą keitė lietutis, o ką daryti, jei to sniego vieną dieną yra, kitą dieną jau nėra? Bet tai ne problema „Gintarėlio“ kūrybingosioms pedagogėms, kurios sumanė Senio besmegenio statymą. Kur pasakyta, kad sniego senis negali būti popierinis, vatinis, plastikinis, medinis ar kitoks –inis? O, kad žiemos teikiamus malonumus mėgsta visi, tai galėjome įsitikinti, kad į „Senių besmegenių“ gamybą įsijungė ne tik vaikučiai su pedagogais , bet ir vaikučių tėveliai, kuriems kūrybiškumo, išradingumo tikrai netrūko. Pavyko sukurti net 15 gera nuotaiką spinduliuojančių Senių besmegenių.

IMG_20190122_113910 (Small) IMG_20190122_113941 (Small) IMG_20190122_114008 (Small)

 

Sausio 13-osios rytą darželio vaikučiai, lydimi pedagogų  susirinko į rytmetį, skirtą Laisvės gynėjų dienai paminėti. Ikimokyklinio ugdymo pedagogė Birutė Kasparavičienė papasakojo vaikams apie įvykius vykusius Lietuvoje prieš 27 metų…Tą kraupią lemtingą Lietuvai naktį lijo lietus. Žvakės degė per lietų ir negeso, o dar labiau liepsnojo. Tą naktį žuvo 14 žmonių ir daug buvo sužeista. Sausio 13 – oji visiems laikams įrašyta į mūsų tautos istorija, kaip Laisvės Gynėjų diena. Gimtosios žemės gynėjų niekuomet nepamirš tėvynė. Po žemės kauburėliais miega tie, kurie nesilenkė melui, tie kurie troško laisvės. Iš žvakučių buvo "sukrautas" laužas-  po žvakutę visiems žuvusiesiems, jie pagerbti tylos minute. Vėliau vaikai klausėsi susikaupę, surimtėję ir to laikmečio vaikų kurtus eilėraščius. Nuoširdžiai skambėjo daina „Žemė Lietuvos“, "Laisvė". Vėliau grupėse dėliojo Gedimino pilį, kalbėjo apie tai, kodėl brangi gimta šalis.

dav dav

 

Vasario 16-ajai,lopšelis-darželis „Gintarėlis“ visą savaitę organizavo veiklas skirtas Lietuvos valstybės nepriklausomybės  dienai paminėti. Grupėse su vaikais buvo kalbamasi apie meilę gimtajam kraštui, tėvynei. Pasitelkus interaktyviąją lentą, vaikai sužinojo apie Lietuvos valstybės praeitį ir dabartį, kunigaikščius, Gedimino pilies istoriją. Vaikučiai aplikavo Lietuvos valstybės simbolius, piešė Lietuvos vaizdus iš Lego kaladėlių statė Gedimino pilis. Iš vaikų piešinių parengta paroda ,,Mano Lietuva“.Šiltą ir gerą buvo kiekvienam iš mūsų, suvokiančiam, kad Lietuva – tai mes visi drauge.

      003 (Small)   IMG_20180215_122047 (Small)

 

Žėima, žėima biek iš kėima! Taip garsiai, žemaitiša tarme šaukdami, šokdami ir trypdami vijome žiemą iš darželio. Kanapinis su Lašininiu lydimi muzikanto aplankė visas grupes, kviesdami vaikus bei auklėtojas į šventę lauke. Buvo sugužėjęs didelis persirengėlių būrys: raganaitės, čigoniukės, velniukai, žydukai, ožiukai ir dar daug kitų personažų. Nepamiršome ir kitų Užgavėnių apeigų: žaidimų, supimosi, būrimų. Kanapinis su Lašininiu stumdėsi, grūmėsi, kol galiausiai Kanapinis nugalėjo. Visi drauge traukėme virvę, mankštinomės, sudeginome blogus  praėjusių metų darbelius. Kad būtų jėgų – sočiai prisivalgėm mielinių blynų, kuriuos iškepė darbščiosios "Gintarėlio" virėjos. Šventę paįvairino pedagogės,kurios persirengusios lankė kolegas savivaldybėje, kituose ikimokyklinio ugdymo įstaigose, linkėdamos gražaus pavasario.

  20170228_111612 (Small)  20170228_113446 (Small) 20170228_113711 (Small)

 

 

Iš pat ryto ant palangių sužibo žvakučių šviesa. Mažųjų lūpuose skambėjo laisvės dainos. Vaikučiai iš žvakelių sustatė žodžius: LAISVĖ, TAIKA, LIETUVA. 

20160113_083348 (Small)  

 

Adventas – tai laukimo, paslaptingumo ir vilties metas. Ramumu dvelkianti aplinka, tylus žvakių virpėjimas, vaikų spindinčios akys, auklėtojų šypsenos ir tėvelių nuostaba, paliko neišdildomą įspūdžių kupiną vakarą. Džiaugiamės, kad vaikai ir jų tėveliai iš ,,Spaviukų“ grupės galėjo pabūti drauge ir pajusti Advento ramybę, laukimo nuotaiką. Vakaronės metu, skambėjo vaikų dainos, vaikai su tėveliais minė mįsles, žaidė liaudies žaidimus. Tėveliai –mokė vieni kitus ir vaikus lieti žvakes, velti veltinius, daryti Adventines atvirutes.  Smagu pabūti visiems kartu toje pačioje tyloje, toje pačioje viltyje. 

_IGF8302 (Small) _IGF8312 (Small)

 

Šventos Kalėdos – svarbiausia metų šventė. Tai tikra vaikų šventė – daug paslapties, grožio, džiaugsmo, dovanų, dėmesio vienas kitam. Tai pats svarbiausias virsmas metuose, kada baigiasi metai ir gyžta saulė. Šios šventės laukimo laikas skirtas ne liūdesiui, bet įvairiems geriems darbams, prasmingam bendravimui, gyvenimo peržvelgimui, planų kūrimui. Adventinį laikotarpį ir šventinį Kalėdų laukimą pajuto ir Palangos lopšelio-darželio ,,Gintarėlis‘‘ vaikai ir pedagogai. Puošdami įstaigą kalėdiniais vainikais, įmantriais langų ornamentais, grupėse atsivėrė adventinių kalendorių langeliai, kuriais angelo žingsneliu kasdien keliaujame link Šventų Kalėdų.  Gruodžio 16, 20,21 ir 22  dienomis visus darželio vaikučius aplankė Kalėdų senelis. Vaikai dainavo daineles, šoko išmoktus šokius, deklamavo eilėraštukus Kalėdų seneliui ir už tai buvo apdovanoti saldainių maišeliais.  Kalėdinės šventės tikrai paliko kiekvienam vaikui neišdildomą įspūdį.  

  9.3 9.2 9.1

 

 

 

 

 

  

 

Didis filosofas Platonas yra pasakęs, kad „rūpindamiesi kitų laime, mes randame ir savąją,“ Šiandien „Gintarėlis“ rūpinimąsi kitais jau skaičiuoja 35-rius metus. Tai 35-ri rugsėjai su gausybe nedrąsių mažylių, įsikibusių tėveliams į rankas, 35-ri prisirišimo žiemų, pavasarių ir vasarų, per kuriuos pamilti ir užauginti vaikystės sparnai, paspaustos išsiskyrimui išleistuvių rankos. Tai 35-ri atsakingo, kupino ieškojimo, kruopštaus darbo metų, atiduotų prasmingam darbui – sėkmingam vaikų ugdymui. Ir per tuos 35-rius metus darželio gyvenime įvyko nemažai pokyčių: keitėsi įstaigos pavadinimai, aplinka, vadovai, tačiau išliko viena, išliko bendros vertybės, įstaigos kryptis – sveikos gyvensenos ugdymas su vienu bendru v tikslu – tą gražųjį vaikystės pasaulį puošti pačiomis vaiskiausiomis spalvomis, nes darželis yra tas nuostabus pasaulis, kur vyksta niekur kitur nepakartojamas gyvenimas, kur vaikai išgyvena daugybę jausmų: jie džiaugiasi, liūdi, myli. 

        004 (Small) 005 (Small) 006 (Small) 007 (Small) 009 (Small) 008 (Small)   013 (Small)