STREAM veikla ,,Raidelė po raidelės ir sudedam žodelį”

STREAM veikla ,,Raidelė po raidelės ir sudedam žodelį”

Grupė „Bitutės“. 2024 m. kovo mėn.

Tikslas: vaikai aktyviai stebėdami, tyrinėdami stengsis pažinti, įsiminti raides, raidžių pavadinimus, jungti raides, atkreips dėmesį į juos supančius ženklus, užrašus, įvardins raides, lavins smulkiąją motoriką, kūrybiškumą, ugdysis vaikų iniciatyvumas, atmintis, atkaklumas, noras pažinti ir išmokti.

Iš pradžių vaikai išlankstė raides iš vielos, bandė sudėti trumpus raidžių junginius ir juos perskaityti. Vėliau, raidžių ieškome netradicinėse erdvėse – organizuojame išvyką į miesto biblioteką, kur su raidėmis susipažįstame knygose. Eidami į biblioteką skaitome parduotuvių ir kavinių iškabas, pavadinimus. Dar vėliau einame su vaikais į STEAM erdvę ir toje erdvėje ant STEAM sienelės dėliojame su vaikais raides, ant staliuko statome raides, žodžių junginius iš kaladėlių ir bandome juos perskaityti.

Išėję į lauką taip pat bandome raides rašyti ant sniego.

Supažindinant vaikus su raidėmis, skiemenimis, labai svarbu mokymosi erdvės pasikeitimas, jis padeda jiems geriau įsiminti ir pažinti raides, mokytis skaityti. Juk raidės ir žodžiai aplink mus, reikia tik atidžiau stebėti.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Sonata Chmylnikovienė