Sveikuoliškų trapučių dirbtuvės grupėje „Smiltelės“

Sveikuoliškų trapučių dirbtuvės grupėje „Smiltelės“

Smiltelės” grupėje, Saulės mamytės Gintarės dėka, vyko sveikuoliškų trapučių dirbtuvės. O kaip smagu buvo gaminti kartu!

Mamytė su vaikais aptarė sveiko maisto piramidę, t. y. sveikos mitybos pagrindą, atkreipė vaikų dėmesį, kad naudingiausi maisto produktai „gyvena” piramidės apačioje, o mėgstamiausi – piramidės viršuje ir jų valgyti reikia labai retai, nes jie turi mažiau sveikatai naudingų medžiagų. Taip ji pat pravedė edukacinį užsiėmimą „Sveikatos šaltiniai” ir aptarė kurie produktai ypač naudingi sveikatai ir kuom jie skiriasi nuo mažiau naudingų produktų.

Po sveikos mitybos piramidės aptarimo, mamytė Gintarė pristatė pavyzdžius, kaip vaikams patiems pasigaminti sumuštinį-kiškį, lapę, mešką.

Vaikai rinkosi, improvizavo, eksperimentavo ir kūrė savo pasirinktą personažą iš daugybės ingredientų. Tepė ant trapučio riešutų sviestą, medų, varškę, dėliojo vaisius ir uogas, kiekvienas ruošė savo skaniausią sumuštinį, kurį gardžiai ragavo. Sumuštiniai tapo ne tik sveikuoliški, kvapnūs, gražūs bet ir labai skanūs.

Po sveikuoliškų sumuštinių gamybos vyko diskusija, ką labiausiai mėgsta ir kas skanu, kilo idėja savaitgalį patiems paruošti ir palepinti tėvelius tokiu sveikuolišku trapučiu.

Po veiklos vaikai patys įvertino ir išrinko labiausiai patikusį traputį, nugalėtoju tapo Elzės meškutis!
O kaip be vandens, pagardintu šilauogėmis! Juk vanduo – gyvybės šaltinis ir grupės „Smiltelės” vaikai jį labai mėgsta.

Šis laikas vaikams buvo kupinas ne tik atradimų ir pažinimo, bet ir puiki galimybė augti, tobulėti, įgyti pasitikėjimo savo jėgomis. Nuo pat vaikystės diegdami vaikams sveikos mitybos principus užauginsime sveiką, aktyvų ir laimingą vaiką.

AČIŪ už sveikuolišką, gardžią, smagią savanorystės dovaną Saulės mamytei!

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Ilona Matulevičiūtė