PIRMOSIOS MŪSŲ MOKYKLOS SAVANORĖS

PIRMOSIOS MŪSŲ MOKYKLOS SAVANORĖS

„Savanorystė duoda supratimą, kad egzistuoja labai paprasti dalykai: dėkingas žvilgsnis, dėkingos akys, sudarantys esminius gyvenimo dalykus“ (L. Donskis)

Nuo 2022 m. lapkričio mėnesio Palangos lopšelis-darželis „Gintarėlis“ tapo akredituota jaunimo savanorius priimančia organizacija. Savanorystė moksleiviams yra labai aktuali: tai nuostabi patirtis, savų talentų atradimas, asmeninių gebėjimų ugdymas, darbinė patirtis, pažintys bei 0,25 balo stojant į aukštąją mokyklą.

Mokykla, teikdama paraišką, kartu su mokyklos bendruomene svarstė veiklas, kuriose galėtų prisidėti savanoriai – padėti mokytojoms vykdant ugdomąsias veiklas su vaikais grupėse bei lauke, dirbant su specialiųjų poreikių vaikais, talkinti renginiuose, projektinėse veiklose.

O vasarį mokyklos bendruomenė pasipildė dviem aktyviomis, geranoriškomis, darbščiomis savanorėmis – Enrika Grybauskaite iš Senosios gimnazijos ir Mėta Malinauskaite iš „Baltijos“ pagrindinės mokyklos, kurios greitai įsiliejo į mokyklos gyvenimą. Tik atėjusios į mokyklą, mergaitės pastatė šokį ir iškart ėmėsi jo mokyti priešmokyklinių grupių vaikus. Šokį priešmokyklinukai sušoks vasario 17 d. – Trispalvės diskotekos metu. O kur dar kiti vasario mėnesio darbai: šventinis koncertas, skirtas Vasario 16-ąjai paminėti, Trispalvė diskoteka, Morės gamyba ir Užgavėnių karnavalo šėlsmas.

„Už savanorystę negauni finansinio atlygio, bet kartais įgyta patirtis daug vertingesnė. Jau pirmoji diena darželyje mums suteikė tik gerų, džiugių emocijų“, – įspūdžiais po pirmųjų savanorystės dienų dalijosi Mėta ir Enrika.

Savanorystė ne tik moksleivėms Mėtai ir Enrikai, bet ir mokyklai yra nauja patirtis. Už bendravimą, bendradarbiavimą, patarimus esame dėkingi savanorišką veiklą Palangoje organizuojančiai mentorei Raimondai Šuopytei.