RESPUBLIKINIS PROJEKTAS „SVEIKOS MITYBOS LAIVO KELIONĖ PO LIETUVĄ“

RESPUBLIKINIS PROJEKTAS „SVEIKOS MITYBOS LAIVO KELIONĖ PO LIETUVĄ“

Sveika mityba ir fizinis aktyvumas – ypač svarbūs sveikos gyvensenos komponentai, kurie turi susiformuoti jau vaikystėje. Mityba yra viena iš būtinų vaiko normalaus augimo, fizinio ir psichinio vystymosi sąlygų, o fizinis aktyvumas lemia vaiko organizmo harmoningą vystymąsi ir sveikatą. Todėl sveikos mitybos įpročių ugdymas bei fizinio aktyvumo skatinimas turi būti vykdomas ir šeimoje, ir ugdymo įstaigoje. Mitybos ir judėjimo įpročiai formuojami vaikystėje turi būti stiprinami kiekvienais metais. Todėl svarbu, kad būtent vaikai suprastų, kaip tarpusavyje yra susiję mityba, fizinis aktyvumas ir sveikata („Sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo ugdymas mokykloje“, 2009).

Palangos l. d. ,,Gintarėlis“ nuo 1982 metų žengia sveikos gyvensenos keliu, todėl š. m. sausio mėnesį grupės ,,Bitutės“ ugdytiniai (4-5 m.), kartu su mokytoja Sonata Chmylnikoviene, įsijungė į respublikinį projektą „Sveikos mitybos laivo kelionė po Lietuvą“, kurį organizavo Gargždų lopšelis-darželis ,,Naminukas“.

Šio projekto tikslas buvo formuoti vaikų supratimą apie sveiką mitybą, jos reikšmę žmogaus sveikatai. Dalyvaudami šiame projekte (sausio-birželio mėn.) pagilinome grupės vaikų žinias apie sveiką mitybą, mokėme vaikus tinkamo elgesio prie stalo, formavome vaikų mitybos įpročius, atitinkančius sveikos mitybos principus, plėtėme jų supratimą apie maisto atsiradimą, įvairius jo ruošimo būdus, skatinome vaikus gaminti nesudėtingus, sveikatai naudingus patiekalus.

Kiekvieną mėnesį vaikai vykdė užduotis pagal temas: „Mandagus elgesys prie stalo“, „Dovana Lietuvai“, „Pramuši ledą – randi sidabrą“, „Pavasario vitaminai“, „Vasaros gaiva“. Vaikai noriai priėmė iššūkius, su džiaugsmu gamino, tyrinėjo, keliavo sveikos mitybos laivu po Lietuvą.

Visi projekto dalyviai buvo apdovanoti įstaigos padėkos raštais, Klaipėdos rajono švietimo centro pažyma pagal pridedamą adresatų sąrašą ir nuoroda į virtualią sveikuoliškų receptų knygą.

Ikimokyklinio ugdymo vyr. mokytoja Sonata Chmylnikovienė.