STEAM veikla „Pipirnė“

STEAM veikla „Pipirnė“

Grupė „Spalviukai“. 2024 m. balandžio mėn.

Tikslas: skatinti domėjimąsi augalais ir jų panaudojimo galimybėmis, ugdyti atsakomybę už savo žaliuosius draugus.

Uždaviniai: 1. Supažindinti vaikus su pagrindinėmis augalų dygimo ir augimo sąlygomis; 2. Mokyti vaikus prižiūrėti augalus, stebėti, tyrinėti jų dygimą ir augimą; 3. Ugdyti gamtojautą, kruopštumą, atsakomybę, savarankiškumą.

Hipotezė. Ar gali augalas išdygti ant vatos diskelių, nenaudojant žemių ir toliau augti?

Su vaikais aptarėme kokios yra pagrindinės sąlygos augalų auginimui. Vaikai prisiminė, kad augalams reikia žemės, šilumos, vandens, šviesos. Tačiau ar visiems augalams reikia žemės, gal gali jie apsieiti be jos?
Todėl pabandėme pasodinti augalą pipirnę ant vatos diskelių. Pasiruošėme daiginėlį, sušlapinome vatos diskelius ir ant jų vaikai užbarstė sėklas. Vėliau pagaminome šiltnamį iš maistinės plėvelės ir pradėjome stebėjimą. Po kelių dienų išdygo mūsų daigeliai. Vaikai rūpinosi pipirne, stebėjo kaip augalas keičiasi, jį laistė.
Jiems labai patiko stebėti kaip iš sėklos išauga augalas, jautė atsakomybę už jį. Kai augalas jau buvo sutvirtėjęs, aptarėme su vaikais savo iškeltą hipotezę ir patvirtinome ją – nedideli augalai, turintys negilias šaknis, gali augti ir ne ant žemės, svarbiausia, kad būtų šviesa, šiluma ir drėgmė.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Deimantė Siurbikytė