STEAM veikla „Stebuklingas pienas“

STEAM veikla „Stebuklingas pienas“

Grupė „Jūreivėliai“. 2024 m. gegužės mėn.

Vaikai iš prigimties yra smalsautojai ir tyrinėtojai. Tad su grupės „Jūreivėliai“ vaikais nusprendėme padaryti eksperimentą „Stebuklingas pienas. Šis eksperimentas labai paprastas ir labai gražus.
Įpylėme į lėkštę pieno, taip, kad jis pilnai padengtų dugną. Leidome jam pastovėti. Tada vaikai ant vatos diskelių su flomasteriais pritaškavo įvairiausių spalvų taškiukų.

Paklausiau vaikų, kaip jie mano, ar išmarginti vatos diskeliai panardinti į pieną paskleis spalvas. Vaikų nuomonės išsiskyrė: vieni manė, kad turėtų, kiti sakė, kad flomasterių išmarginti diskeliai neskleis spalvos. Taigi panardinome išmargintus vatos diskelius į pieną ir pradėjome stebėjimą. Na kaip?
Vaikų nuostabai visos spalvos, kuriais išmarginome vatos diskelius, iškilo į paviršių. Įvyko tikras spalvų sprogimas piene.

Su vaikais aiškinomės kodėl taip atsitiko. Pakalbėjome, kad pienas be vandens savo sudėtyje turi vitaminų, proteinų ir mažytes riebalų dalelytes. Proteinai ir riebalai jautriai reaguoja į mišinio pasikeitimus, todėl išmarginti vatos diskeliai sureagavo su pienu ir spalvos iškilo į paviršių.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Lukrecija Gabrėnienė