Grupė „Drugeliai“. 2023 m. lapkričio mėn.
Tikslas: Skatinti vaikus domėtis laiko sąvokomis: sekundė, minutė, valanda, para; susipažinti su laikrodžių įvairove, juos konstruoti iš popieriaus, gamtinės medžiagos.
Hipotezė – ar galima laikrodį padaryti iš smėlio, gamtinės medžiagos?
Visą savaitę mūsų grupėje vyko teminė savaitė „Tiku taku, tiku taku, laikrodukas tyliai sako“. Jos metu su vaikais kalbėjome apie laiką, jo suvokimą, naudojome sąvokas: minutė, sekundė, para.
Po to vaikais nusprendėme pasigaminti laikrodžių iš gamtinės medžiagos. Iškėlėme hipotezę ar galima padaryti laikrodžius iš smėlio, kankorėžių, akmenėlių?
Su vaikais išėjome į lauką ir iš lapų, pagaliukų pagaminome laikrodžio maketą, tada nuėjome į laboratoriją ir padarėme laikrodį iš kaštonų ir pagaliukų.
Tačiau mūsų laikrodžiai laiko nerodė arba rodė tokį, kokį vaikai nustatė.
Tada su vaikais išsiaiškinome, kad laikrodžio dizainą galima padaryti iš bet kokios medžiagos: popieriaus, gamtinės, antrinių žaliavų, tačiau, kad laikrodis rodytų laiką, reikalingas mechanizmas viduje.
Vaikams veikla labai patiko, jie sužinojo, kad laikrodžiai būna įvairios formos, tačiau svarbiausia, kad laikrodyje veiktų mechanizmas.