STEAM veikla „Vabalų tyrinėtojai“

STEAM veikla „Vabalų tyrinėtojai“

Grupė „Spalviukai“. 2024 m. gegužės mėnuo

Tikslas: susipažinti su pievoje gyvenančiais vabzdžiais ir vabalais, sužinoti jų gyvenimo ypatumus.

Uždaviniai: siekti, kad vaikai tyrinėtų, aiškintųsi kas ropoja, o kas skraido pievoje; paaiškinti kaip skirti vabalą nuo vabzdžio.

Ryto rato metu vaikai susipažino su vabzdžiais ir vabalais, prisiminė kokius vabalus jau žino ir aptarė dar negirdėtus jų pavadinimus. Rūšiavo į skraidančius ir ropojančius vabzdžius ir vabalus, suprato pagrindinius jų skirtumus. Aptarėme jų gyvenimo vietas gamtoje, patys buvome vabalais, bandėme atkartoti jų garsus ir judesius, žaidėme daug žaidimų. Ir tada atėjo laikas su vabalais ir vabzdžiais susipažinti gyvai.

Veikla vyko darželio lauko erdvėje. Tyrinėjimas prasidėjo pristatant kokių gi vabalų ir vabzdžių reikia ieškoti. Vaikai pasidalino poromis po 2, mokėsi dirbti komandoje. Kiekvienai porai buvo duotas užduočių lapas su pavaizduotais vabzdžiais ir vabalais ir padidinamasis stiklas. Vaikai turėjo surasti bitę, drugelį, vorą, boružėlę, uodą, žiogą, musę, vikšrą ar slieką. Lapai ir flomasteriai buvo padėti ant stalo grupės pavėsinėje. Kiekvieną kartą radus vabalą ar vabzdį, vaikai turėjo tai pažymėti lape.

Kai kurioms vaikų poroms pavyko surasti visus išvardintus pievų gyventojus. Tačiau sunkiausia buvo naudotis padidinamuoju stiklu ir dirbti komandoje siekiant tikslo. Vaikams labai patiko tyrinėti pievas, surado ir vabalų, kurie nebuvo nurodyti užduočių lapuose. Patyrė labai džiugių emocijų suradus vabalą ar vabzdį. Po šios veiklos vaikai ir toliau stebi vabalus kiekvieną kartą išėjus į lauką.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Deimantė Siurbikytė