STREAM veikla „Raidžių karalystėje“

STREAM veikla „Raidžių karalystėje“

Grupė „Jūreivėliai“. 2023 m. gruodžio mėn.

Tikslas. Vaikai aktyviai veikdami, tyrinėdami mokysis pažinti, įsiminti raidžių pavadinimus, atkreips dėmesį į juos supančius ženklus, užrašus, įvardins raides, lavins smulkiąją motoriką, kūrybiškumą, ugdysis vaikų iniciatyvumas ir atkaklumas.

Veiklų metu buvo stengiamasi plėsti vaikų suvokimą, kaip įvairiapusiškai galima pažinti raides. Vaikai pagal paveikslėlius dėliojo raides iš didelių ritinių, jas įvardino. „Žvejojo“ raideles iš vandens, turėjo surasti 2 vienodas raideles, parašytas ant 2 „kinderiuko“ pusių ir jį uždaryti. Raides dėliojo prie STEAM lentos. Lavino smulkiąją motoriką piešdami raideles ant šviesos stalo, dėliodami raides iš pagaliukų, akmenukų, iš kinetinio smėlio su raidžių formelėmis. Ieškojo pasislėpusių raidelių po spalvotu vandeniu, o suradę užsirašinėjo, po to skaičiavo kiek kuris raidelių buvo suradęs. Raidelių pažinimą gilino ir aktyvių žaidimų pagalba. Buvo paruoštos kėdutės su tam tikromis raidėmis. Vaikai turėjo nušokti į atitinkamą takelį, kuriame buvo įvardinta raidė. Taip pat išsitraukę raidelę bėgo prie stalelio, ant kurio buvo paruoštas raidžių takelis. Jame turėjo surasti ir apibraukti visas ištrauktos raidelės bei suskaičiuoti kiek tų raidelių apibraukė. Lavino ir pastabumą, vikrumą ieškodami raidelių dviese su draugu „Kas greičiau pamatys įvardintą raidę“.

Vaikai buvo susidomėję įvairiomis veiklomis, per kurias geriau įsiminė raides, taip vaikams buvo smagu bendrauti, bendradarbiauti bei įdomiau mokytis raidžių pažinimo. Vaikai buvo susidomėję, aktyvūs, noriai įsijungė į įvairias pasiūlytas veiklas, veikė drauge ir vienas šalia kito.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Marytė Mikėnienė