Užgavėnės

Užgavėnės

Užgavėnės – išskirtinė metų diena, žiemos palydų šventė. Nuo seno jos švenčiamos triukšmingai, linksmai, nes tikėta, kad, jei Gavėnia bus sutikta sočiai ir gerai pasilinksminus, tai vasarą nieko nestigs.

Visą savaitę įstaigos ugdytiniai ruošėsi Užgavėnių šventei: gamino kaukes, susipažino su šventės veikėjais – Lašininiu, Kanapiniu, More, Giltine, sužinojo, kad svarbiausias Užgavėnių šventės patiekalas – blynai.

Kovo 1 diena buvo džiugi diena, kai vaikai, persirengę įvairiais personažais, užsidėję pačių gamintas kaukes, išgužėjo į kiemą atsisveikinti su žiema ir išvyti ją iš kiemo. Lašininis ir Kanapinis ragino susirinkusiuosius linksmintis, šokti, dainuoti, pokštauti, žaisti įvairius žaidimus. Taip pat Lašininio ir Kanapinio paraginti vaikai sukėlė tikrą pūgą žiemai.

Šventės metu neapsieita ir be  varžytuvių – virvės traukimo. Vaikų padedami Lašininis su Kanapiniu rungėsi tarpusavyje. Jie tarpusavyje rungėsi tol, kol Kanapinis tapo nugalėtoju.

Šventės kulminacija – blynų valgymas su daina „Kepė močia blynus“ ir Morės deginimas, o kartu su ja ir negerų poelgių, pykčio, pavydo, patyčių, viso, kas bloga sudeginimas.

Įstaigoje taip pat buvo surengta bendra vaikų, tėvelių pagamintų Užgavėnių kaukių paroda „Žiemą iš kiemo varykim, Užgavėnių kaukę darykim“, kurioje buvo eksponuojamos vaikų ir tėvelių padarytos kaukės Užgavėnių šventei. Dėkojame tėveliams už bendradarbiavimą ir bendrystę.