Vasario 16-osios šventė (nuotraukų autorė I.Galdikienė)

Vasario 16-ajai,lopšelis-darželis „Gintarėlis“ visą savaitę organizavo veiklas skirtas Lietuvos valstybės nepriklausomybės  dienai paminėti. Grupėse su vaikais buvo kalbamasi apie meilę gimtajam kraštui, tėvynei. Pasitelkus interaktyviąją lentą, vaikai sužinojo apie Lietuvos valstybės praeitį ir dabartį, kunigaikščius, Gedimino pilies istoriją. Vaikučiai aplikavo Lietuvos valstybės simbolius, piešė Lietuvos vaizdus iš Lego kaladėlių statė Gedimino pilis. Iš vaikų piešinių parengta paroda ,,Mano Lietuva“.Šiltą ir gerą buvo kiekvienam iš mūsų, suvokiančiam, kad Lietuva – tai mes visi drauge.

      003 (Small)   IMG_20180215_122047 (Small)

 

Užgavėnių švenė "Žėima, biek ėš kėima…"  

Žėima, žėima biek iš kėima! Taip garsiai, žemaitiša tarme šaukdami, šokdami ir trypdami vijome žiemą iš darželio. Kanapinis su Lašininiu lydimi muzikanto aplankė visas grupes, kviesdami vaikus bei auklėtojas į šventę lauke. Buvo sugužėjęs didelis persirengėlių būrys: raganaitės, čigoniukės, velniukai, žydukai, ožiukai ir dar daug kitų personažų. Nepamiršome ir kitų Užgavėnių apeigų: žaidimų, supimosi, būrimų. Kanapinis su Lašininiu stumdėsi, grūmėsi, kol galiausiai Kanapinis nugalėjo. Visi drauge traukėme virvę, mankštinomės, sudeginome blogus  praėjusių metų darbelius. Kad būtų jėgų – sočiai prisivalgėm mielinių blynų, kuriuos iškepė darbščiosios "Gintarėlio" virėjos. Šventę paįvairino pedagogės,kurios persirengusios lankė kolegas savivaldybėje, kituose ikimokyklinio ugdymo įstaigose, linkėdamos gražaus pavasario.

  20170228_111612 (Small)  20170228_113446 (Small) 20170228_113711 (Small)

 

Laisvės gynėjų dienos paminėjimas 

Iš pat ryto ant palangių sužibo žvakučių šviesa. Mažųjų lūpuose skambėjo laisvės dainos. Vaikučiai iš žvakelių sustatė žodžius: LAISVĖ, TAIKA, LIETUVA. 

20160113_083348 (Small)  

 

ADVENTINĖ VAKARONĖ  "PABŪKIME VISI DRAUGE…"(nuotraukų autorė I.Galdikienė)

Adventas – tai laukimo, paslaptingumo ir vilties metas. Ramumu dvelkianti aplinka, tylus žvakių virpėjimas, vaikų spindinčios akys, auklėtojų šypsenos ir tėvelių nuostaba, paliko neišdildomą įspūdžių kupiną vakarą. Džiaugiamės, kad vaikai ir jų tėveliai iš ,,Spaviukų“ grupės galėjo pabūti drauge ir pajusti Advento ramybę, laukimo nuotaiką. Vakaronės metu, skambėjo vaikų dainos, vaikai su tėveliais minė mįsles, žaidė liaudies žaidimus. Tėveliai –mokė vieni kitus ir vaikus lieti žvakes, velti veltinius, daryti Adventines atvirutes.  Smagu pabūti visiems kartu toje pačioje tyloje, toje pačioje viltyje. 

_IGF8302 (Small) _IGF8312 (Small)

 

"Laimingų Šventų Kalėdų ir metų naujų…"(nuotraukų autorė I.Galdikienė)

Šventos Kalėdos – svarbiausia metų šventė. Tai tikra vaikų šventė – daug paslapties, grožio, džiaugsmo, dovanų, dėmesio vienas kitam. Tai pats svarbiausias virsmas metuose, kada baigiasi metai ir gyžta saulė. Šios šventės laukimo laikas skirtas ne liūdesiui, bet įvairiems geriems darbams, prasmingam bendravimui, gyvenimo peržvelgimui, planų kūrimui. Adventinį laikotarpį ir šventinį Kalėdų laukimą pajuto ir Palangos lopšelio-darželio ,,Gintarėlis‘‘ vaikai ir pedagogai. Puošdami įstaigą kalėdiniais vainikais, įmantriais langų ornamentais, grupėse atsivėrė adventinių kalendorių langeliai, kuriais angelo žingsneliu kasdien keliaujame link Šventų Kalėdų.  Gruodžio 16, 20,21 ir 22  dienomis visus darželio vaikučius aplankė Kalėdų senelis. Vaikai dainavo daineles, šoko išmoktus šokius, deklamavo eilėraštukus Kalėdų seneliui ir už tai buvo apdovanoti saldainių maišeliais.  Kalėdinės šventės tikrai paliko kiekvienam vaikui neišdildomą įspūdį.  

  9.3 9.2 9.1

 

 

 

 

 

  

 

 

 

"SPALVIUKŲ" GRUPĖJE AKCIJA "DALINKIMĖS GERUMU "(nuotraukų autorė I.Galdikienė)

 Pasaulis be gerumo būtų kupinas niūrių bei pilkų spalvų, žmonės nesuprastų kas yra tikri jausmai ir kam to reikia. Norėdami kuo prasmingiau praleisti adventinį laikotarpį ir suteikti džiaugsmą kitiems ,,Spalviukų‘‘ grupės vaikučiai, tėveliai, auklėtoja Inga Galdikienė, priešmokyklinio ugdymo pedagogė Vanda Tarvydienė vykdė gerumo akciją ,,Įžiebk žiburėlį, žiemos tamsoje‘‘. Akcija vyko visą lapkričio, gruodžio mėnesius, per kuriuos vaikai sužinojo, norint, kad pasaulis taptu geresnis, reikia pradėti nuo savęs, dalintis gražiais darbais, poelgiais. Akcijos metu vaikai ir tėveliai nešė maisto produktus, vaikiškus rūbelius, kurie buvo skirti nepasiturinčioms šeimoms. Gera daryti gerus darbus vien dėl to, kad žinai, jog tai suteikia daug laimės ne tik kitam, bet ir pačiam… Tai tarsi dovana savo sielai: matyti besišypsančius veidus, išgirsti nedrąsų Ačiū. Gruodžio 22 dieną visai čia pat stovint ant Šventų Kalėdų slenksčio ,,Spalviukų‘‘ grupės vaikučiai lydimi tėvelių ir pedagogų išvyko aplankyti vaikus, kuriems reikalinga ne tik materialinė, bet ir dvasinė pagalba. Grupės vaikai ir tėveliai pamatė, kad grupės pedagogių organizuojama akcija tikrai buvo prasminga ir įnešė šviesos, džiaugsmo, gerumo Kalėdinės šilumos į šių šeimų gyvenimą. 

 

03 (Small) 006 (Small) 007 (Small) 008 (Small)

      

Akimirkos iš "Gintarėlio" jubiliejinės šventės (nuotraukų autorė I.Galdikienė)

Didis filosofas Platonas yra pasakęs, kad „rūpindamiesi kitų laime, mes randame ir savąją,“ Šiandien „Gintarėlis“ rūpinimąsi kitais jau skaičiuoja 35-rius metus. Tai 35-ri rugsėjai su gausybe nedrąsių mažylių, įsikibusių tėveliams į rankas, 35-ri prisirišimo žiemų, pavasarių ir vasarų, per kuriuos pamilti ir užauginti vaikystės sparnai, paspaustos išsiskyrimui išleistuvių rankos. Tai 35-ri atsakingo, kupino ieškojimo, kruopštaus darbo metų, atiduotų prasmingam darbui – sėkmingam vaikų ugdymui. Ir per tuos 35-rius metus darželio gyvenime įvyko nemažai pokyčių: keitėsi įstaigos pavadinimai, aplinka, vadovai, tačiau išliko viena, išliko bendros vertybės, įstaigos kryptis – sveikos gyvensenos ugdymas su vienu bendru v tikslu – tą gražųjį vaikystės pasaulį puošti pačiomis vaiskiausiomis spalvomis, nes darželis yra tas nuostabus pasaulis, kur vyksta niekur kitur nepakartojamas gyvenimas, kur vaikai išgyvena daugybę jausmų: jie džiaugiasi, liūdi, myli. 

        004 (Small) 005 (Small) 006 (Small) 007 (Small) 009 (Small) 008 (Small)   013 (Small)