INICIATYVA „JUDANTI KLASĖ 2022“

INICIATYVA „JUDANTI KLASĖ 2022“

Sveikatos mokymo, ligų prevencijos centras, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras š. m. gegužės mėnesį pakvietė visas šalies mokyklas įsitraukti į iniciatyvą „Judanti klasė 2022“. Šių metų iniciatyva buvo paskirta Ukrainos vaikams ir jos šūkis „Judam už Ukrainos vaikus. Būkim sveiki ir saugūs kartu!”

Mūsų lopšelio-darželio „Gintarėlis“  prioritetinė sritis yra vaikų sveikatos ugdymas,  nes sveikas vaikas – aktyvus, linksmas, džiugios nuotaikos, geranoriškai nusiteikęs aplinkinių žmonių atžvilgiu. Sveikam vaikui būtina realizuoti aktyvios veiklos poreikį. Todėl mielai priėmėme kvietimą dalyvauti iniciatyvoje „Judanti klasė  2022“. Joje  dalyvavo dvi  5-6 metų vaikų grupės: „ Delfinukai“ ir „Žuviukai“. Rytais darėme mankšteles (lauke ir viduje), kartu su muzikos vadove mokėmės  šokti tvistą ir rokenrolą. Oras buvo puikus, todėl daug ir įvairių  žaidimų žaidėme lauke, lenktyniavome, organizavome gaudynes ir lenktynes. Vaikai mielai žaidė su kamuoliais.

Daug laiko skyrėme aplinkos tyrinėjimui. Grožėjomės žydinčiais medžiais ir krūmais. Pasiėmę padidinimo stiklus Palangos pievose ir darželio teritorijoje esančiame vabzdžių viešbutyje ieškojome įvairių vabaliukų, juos stebėjome, tyrinėjome, grupėje aptarėme, ką matėme, ką naujo sužinojome. Tėveliai su savo vaikais taip pat aktyviai leido laisvalaikį kartu. Dauguma gyvena Palangoje, todėl aktyviam laiko praleidimo būdui galima rasti daug įdomių vietų. Tėveliai nuotraukas siuntė mums.

Mūsų įstaigą lanko ir vaikai iš Ukrainos. Todėl  šia iniciatyva siekėme ne tik pagerinti mokinių fizinę ir emocinę sveikatą bei paskatinti daugiau judėti, bet tai  buvo dar viena proga pakalbėti apie įvykius Ukrainoje, apie priežastis, kodėl ukrainietiškai kalbantys vaikučiai atvyko pas mus. Judėjome už taiką Ukrainoje ir visame pasaulyje.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Gražina Vagener, Danguolė Kurpienė.