Savaitė „BE PATYČIŲ“

Savaitė „BE PATYČIŲ“

Kovo 19 d. dvyliktą kartą Lietuvoje startavo akcija – veiksmo savaitė „BE PATYČIŲ“. Siekdami atkreipti mūsų bendruomenės dėmesį, kad patyčių problema vaikų tarpe vis dar aktuali, kaip ir kiekvienais metais prisijungėme prie šios akcijos.

Kovo 21-25 dienomis Palangos lopšelyje-darželyje ,,Gintarėlis“ skelbėme draugystės savaitę ,,Aš neskriaudžiu kitų, prisijunk ir tu“.

Draugystės savaitę pradėjome prisijungdami prie pasaulinės Dauno sindromo dienos, taip išreikšdami palaikymą šalia mūsų esantiems kitokiems žmonėms. Tą dieną vaikai į lopšelį-darželį atėjo su skirtingos vienos poros kojinėmis ir parodė toleranciją žmonėms su negalia.

Visos Draugystės savaitės bėgyje mūsų vaikai mokėsi kaip susirasti draugų, kaip išsaugoti draugystę, kaip padėti liūdesį išgyvenančiam draugui, kaip atpažinti patyčias ir į ką kreiptis pagalbos. Draugystės savaitės heroje tapo žirafa Konstancija.

Grupėse vaikai susipažino su savo naująją drauge – žirafa Konstancija, kuri niekaip negalėjo susirasti draugų, nes netilpo knygos lape. Taip vaikai susidūrė su problema, kurią jiems iškėlė naujoji draugė. Visą savaitę vaikai žirafai Konstancijai siūlė įvairiausias išeitis, kurios padėtų išspręsti iškilusią problemą. Grupės ,,Spalviukai“ vaikai pasiūlė: ,,padaryti didesnę knygą“, ,,užleisti žirafai du lapus“. Grupės ,,Gintariukai“ ugdytiniai norėjo, kad žirafai būtų iškasta duobė ir į ją įlipus ji nebebūtų  tokia didelė. Visų grupių vaikai įsijungė piešiant žirafos draugus, kurie labai norėjo padėti kitokiai draugei – atkvaksėjo visa varlių komanda, atskubėjo visa kiškių šeimyna, pasirodė ir protingosios pelėdos. Vaikai suprato, jog ne daiktai, o draugystė gali išgelbėti tam tikroje situacijoje, kad svarbu turėti ištikimą draugą.

Ugdytiniai kartu su tėveliais ant akmenukų užrašė daug gražių minčių apie gerumą ir draugystę. Vaikai grupėse ant akmenukų nupiešė draugystės simbolius.

Veiksmo savaitės ,,BE PATYČIŲ“ metu, kaip draugystės simbolį, vaikai iš akmenukų išdėliojo didelę širdį, kurios kiekviename akmenėlyje buvo gražiausi žodžiai skirti draugystei, gerumui, tolerancijai bei piešinėliai, simbolizuojantys draugystę.

 

Palangos lopšelio–darželio „Gintarėlis“

priešmokyklinio ugdymo mokytojos

Vanda Tarvydienė ir Inga Galdikienė