Advento vakaronė „Iš močiutės skrynios“

Advento vakaronė „Iš močiutės skrynios“

Peržengus gruodžio slenkstį prasideda tamsiausias metų laikas – Adventas. Visi laukiame gražiausios ir didžiausios metų šventės – Kalėdų.

Trečią Advento savaitę (gruodžio 13 d.) lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“ vyko grupės „Drugeliai“ vaikų bei tėvelių vakaronė „Iš močiutės skrynios“. Tėvelius pasitiko kanklių muzika (mokytoja Jurgita Petkutė-Marcinkienė su mokinėmis) ir daina „Sveiki gyvi sveteliai“. Vaikai trumpai prisiminė rudenį, o „atėję“ į trobą, išgirdo Herkaus mamytės Eglės Rupulevičienės pasakojimą apie Adventą. Ugdytiniai kartu su tėveliais vakarojo ir sutrumpino Kalėdų laukimo laiką, atverdami močiutės skrynią. Joje vaikai rado net devynias paslaptis: minė tėveliams mįsles, pasakojo patarles, priežodžius, šoko ramius ratelius.

Belaukiant Kalėdų šeimininkės stengdavosi visus trobos kampus susitvarkyti, išsiplauti, puodus išsišveisti, tad ir vaikai „šveitė puodus“. Ugdytinė Milana net burtus atliko, kuriais visi liko patenkinti. Jaukiai rusenant židiniui, žiūrėjome šešėlių teatro spektaklį „Senelės pasaka“, kurią paruošė ugdytinio Jonuko Mažrimo šeima.

Pagal seną paprotį Kūčių vakarą žmonės eidavo į sodą: išmyluodavo kiekvieną medelį, lengvai papurtydavo šakeles, kad sniegas neslėgtų, lankydavo avilius – bičių namelius, su jomis pasilabindavo, gražiai apdainuodavo, padėkodavo už suteiktas dovanas – saldų medų bei vaško žvakeles. Biteles senovės lietuviai labai gerbė ir laikė šventais gyvūnėliais. Pritariant kanklėms buvo malonu klausytis dainelės apie bitelę.

Vienas puošniausių ir mėgstamiausių artėjančių Kalėdų simboliu yra EGLUTĖ, kurią tėveliai papuošė savo gamybos žaisliukais, o vaikai apie ją  padainavo dainelę.

Džiaugiamės, kad galėjome pabūti  kartu, kaip tos bitelės – viena šeima, pasidžiaugti vaikais ir su ramuma širdyje laukti gražiausių metų šventės – Kalėdų.

Būkime sveiki ir laimingi, tebūnie dosnūs ir palaiminti jūsų – mūsų namai.

Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Žibutė Kubilienė ir Palangos St. Vainiūno muzikos mokyklos mokytoja Jurgita Petkutė-Marcinkienė.