STEAM veikla ,,Paukšteliai žiemą“

STEAM veikla ,,Paukšteliai žiemą“

Grupė „Spalviukai“. 2024 m. sausio mėn.

Tikslas: Susipažinti ir sužinoti kokie paukščiai žiemoja Lietuvoje, kokį maistą lesa, kodėl juos reikia lesinti. Skatinti vaikų kūrybiškumą, gebėjimą sukaupti dėmesį atliekant smulkiosios motorikos judesius.

Iš pradžių vaikai susipažino su Lietuvoje žiemojančiais paukšteliais, aptarė jų kūno sandarą, išvaizdą. Vėliau visi kartu pamėginome atsakyti į klausimą: kodėl šaltą žiemą paukštelius reikia globoti ir atsakingai jais rūpintis?

Ant stalo išdėliojome įvairias kruopas, vaikai jas turėjo palyginti ir kartu apsvarstyti kurios kruopos tinka paukštelių lesinimui, o kurios netinka.
Susipažinę su paukštelių išvaizdą ir apsvarstę lesinimo ypatumus, ėmėmės daryti paukštelių atvaizdus iš įvairių medžiagų. Padarę juos, vaikai lygino pagal paukštelių atvaizdus pagal formą ir dydį.

Veikla suteikė vaikams ne tik žinių apie paukštelius ir jų gyvenimą, kartu vaikai ugdėsi globos ir atsakomybės jausmo, o paukštelių atvaizdų darymas iš įvairiausių medžiagų lavino jų kūrybiškumą, gebėjimą susikaupti ir smulkiosios motorikos judesius.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Vanda Tarvydienė