TYRINĖJIMŲ IR ATRADIMŲ SAVAITĖ

TYRINĖJIMŲ IR ATRADIMŲ SAVAITĖ

„Bundanti pavasario gamta“

Š. m. gegužės 16-20 dienomis mūsų įstaigoje buvo organizuojama tyrinėjimų ir atradimų savaitė, kurios metu vaikai galėjo džiaugtis gamta, jos grožybėmis, iš arčiau patyrinėti augaliją, gyvūniją. Kai kurie vaikai, galbūt, atrado dar neregėtų augalų, vabalų, vabzdžių ir paukščių. Juk tik tyrinėdami galime rasti tai, ko nesame dar niekada matę.

Tyrinėjimų ir atradimų savaitės metu vaikai su mokytojomis kalbėjo apie pavasarį, jo ženklus, skaitė ir žiūrėjo knygeles, įvairius mokomuosius filmukus. Vyresnieji keliavo į ekskursiją aplink darželį, kurios metu tyrinėjo medžių lapus, pumpurėlius, žiedelius. Na, o mažųjų kelionė ir paieškos vyko darželio teritorijoje. Taip pat vaikai susipažino su vabaliukais, vabzdžiais, lauke ieškojo sliekų, matavo jų ilgius, lygino, kuris ilgesnis ar storesnis. Eksperimento „Judantis kirminas“ metu, galėjo patys sukurti savo kirminą, nupiešti akis, burną ir lašindami vandenį stebėjo kaip kirminas juda.

Lauke visų grupių vaikai rinko įvairiausius augalus, gėlytes, lapelius, žoles ir kūrė grupėse „gamtos paveikslą“. Mūsų mažieji labai myli gamtą ir visada džiaugiasi galėdami praleisti kuo daugiau laiko gryname ore. Ši savaitė buvo kupina nuotykių, atradimų, eksperimentų, tyrinėjimų ir žinoma DŽIAUGSMO!

Tyrinėjimų ir atradimų savaitės iniciatorė priešmokyklinio ugdymo mokytoja Greta Martinkutė