STEAM veikla „Ant kojytės kepurytė“

STEAM veikla „Ant kojytės kepurytė“

Grupė „Jūreivėliai“. 2023 m., rugsėjis.

Tikslas. Tyrinėjant, apžiūrinėjant natūralius grybus juos atpažinti, įvardinti, įtvirtinti žinias apie grybus, lavinti matematinius įgūdžius grybus skaičiuojant, nusakant dydžių skirtumus. Ugdyti kūrybiškumą, kuriant iš pasirinktų medžiagų grybus.

Vaikai susipažino su natūraliais iš miško atneštais grybais, su grybo dalimis, juos tyrinėjo, įvardino, sužinojo, kad ne visi grybai yra valgomi, ieškojo didžiausio, mažiausio, storiausio, ploniausio ir t.t. grybo.

Žaisminga veikla buvo persikėlusi į lauką. Darželio kieme esančiame beržynėlyje ieškojome pasislėpusių „grybų“ ir juos dėjosi į savo kibirėlius. „Prisigrybavę“ kiekvienas skaičiavo kiek grybų surado, ieškojo atitinkamo skaičiaus. Sužinoję grybo dalis patys iš plastilino ir kaštonų vaikai darėsi grybukus.

Grupėje visi vaikai gavo iššūkį: iš pasirinktų detalių sukonstruoti grybą. Vaikai rinkosi lego kaladėles, mozaikos detales, kamštukus ir kt. priemones bei iš jų puikiai sukonstravo grybukus.

Ši veikla vaikams buvo žaisminga, įdomi, įtraukianti. Jie noriai dalyvavo veiklose, bendravo, bendradarbiavo dalijosi savo įspūdžiais.

Mokytoja metodininkė Marytė Mikėnienė